Kadetticupin tilanne

29.4.2019


Lukon poikien sijoitukset Otto 2. Joel 7. Juho 12. ja Sampo 38. Joukkuepisteissä Lapin Lukko sijalla 4.

Kadetticupin tilanne neljän osakilpailun jälkeen. Cupiin on osallistunut kevään aikana 89 alle 17 vuotiasta poikapainijaa.

Cup jatkuu taas syksyllä: Muhos 7. syyskuuta, Kemi 5. lokakuuta, Sodankylä 16. marraskuuta ja Rovaniemi 30. marraskuuta.

1. Riku Joutsijärvi    Kemin Into        30
2. Otto Malinen        Lapin Lukko        30
3. Markus Vittaniemi    Haukiputaan Heitto    24
4. Saku Määttä        Haukiputaan Heitto    23
5. Veetu Peltoniemi    Kajaanin Juntta        20
6. Ville-Veikko Engelberg Lapin Veikot        19
7. Joel Salmela        Lapin Lukko        18
8. Teemu Maijala    Kemin Into        17
9. Viljo Ketonen    Ilmajoen Kisailijat    17
10. Julius Löytynoja    Kemin Into        15
11. Lauri Perkka    Ilmajoen Kisailijat    14
12. Juho Salmela    Lapin Lukko        11
13. Aapo Holm        Oulun Pyrintö        11
14. Otso Kolehmainen    Kemin Into        11
15. Hugo Hautamäki    Laihian Luja        11
15. Juhan Kristjuhan    Team Tallin (EST)    11
15. Oliver Pada    Vaasan     Voima-Veikot        11
18. Arttu Suhonen    Haukiputaan Heitto    10
19. Joonas Koivisto    Turun Voimamiehet    10
19. Juho Takamaa    Ilmajoen Kisailijat    10
19. Lauri Hakomäki    Vaasan Voima-Veikot    10
19. Niko Hynninen    Vuoksenniskan Vesa    10
23. Jim Valikainen    Haaparanta SK        9
24. Atte Suhonen    Haukiputaan Heitto    9
24. Joona Pietilä    Haukiputaan Heitto    9
24. Oskari Talala    Ilmajoen Kisailijat    9
27. Aapo Hakala        Vaasan Voima-Veikot    9
27. Vikke Tarkkio    Porin Paini-Miehet    9
27. Anssi Järvinen    Kuortaneen Kunto    9
27. Johan Garbell    Östhammars BK (SWE)    9
31. Arnas Samuilis    Alavuden Urheilijat    8
32. Elias Hanhisuanto    Muhoksen Voitto        8
33. Petteri Talala    Ilmajoen Kisailijat    8
34. Oskar Pettersson    Sundsvall AIK (SWE)    8
35. Jimi Witick        Kälviän Tarmo        8
35. Max Gustavsson    Umeå Brottning (SWE)    8
35. Elias Lyyski    Laihian Luja        8
38. Sampo Saarinen    Lapin Lukko        7
39. Leevi Svärtsjö    Lapin Veikot        7
39. Veli-Matti Aikio    Lapin Veikot        7
41. Eetu Lamberg    Vaajakosken Kuohu    7
41. Tuukka Peltokangas    Kuortaneen Kunto    7
41. Alvin Lundgren    Sundsvalls AIK (SWE)    7
41. Veeti Purolainen    KOOVEE Tampere        7
45. Axel Nilsson    Umeå Brottning (SWE)    7
46. Dovydas Samuilis    Alavuden Urheilijat    6
47. Matias Tuukkanen    Vaajakosken Kuohu    6
48. Markus Jaakola    Limingan Niittomiehet    5
49. Marcus Törhönen    Tampereen Voimailijat    5
50. Nestori Vettenranta    Porin Painimiehet    5
50. Carl Zetterkvist    Sundsvall AIK (SWE)    5
50. Onni Mäkelä        Perhon Kiri        5
53. Lauri Pikkarainen    Joensuun Voimailukerho    5
54. Joel Löllö        Kälviän Tarmo        4
55. Timo Järvinen    Kuortaneen Kunto    4
55. Noah Spencer    Laihian Luja        4
57. Jedi Lönn        Laihian Luja        4
57. Severi Mäenpää    Ilmajoen Kisailijat    4
57. Juho Mäki-Jouppila    Ilmajoen Kisailijat    4
60. Leevi Louhula    Perhon Kiri        4
61. Kasperi Kallio    Kälviän Tarmo        3
62. Elmeri Mäntylä    Alavuden Urheilijat    3
62. Veikko Ojala    Porin Paini-Miehet    3
62. Roope Rusi        Turun Voimamiehet    3
62. Oliver Pihl        Umeå Brottning (SWE)    3
66. Wili Valikainen    Haaparanta SK        3
67. Aron Salonen    Vaasan Voima-Veikot    2
67. Oskari Pursiainen    Ylä-Tikkurilan Kipinä    2
67. Aleksi Tuukkala    Ylä-Tikkurilan Kipinä    2
70. Aatu Karjalainen    Perhon Kiri        1
70. Abdelqader Issa    Sundsvall AIK (SWE)    1
70. Topi Kujala        Ylistaron Kilpa-Veljet    1
70. Gustav Gellerstedt    Umeå Brottning (SWE)    1
70. Aleksi Närvä    Ilmajoen Kisailijat    1
75. Lenni Leikkari    Seinäjoen Paini-Miehet    1
75. Chasimir Lindholm    Vaasan Voima-Veikot    1
75. Topias Närvä    Ilmajoen Kisailijat    1
78. Aaro Ojala        Ylistaron Kilpa-Veljet    0
78. Atte Tihinen    Muhoksen Voitto        0
78. Jaani Löllö        Kälviän Tarmo        0
78. Julius Kivistö    Kälviän Tarmo        0
78. Kasperi Karppinen    Viipurin Voimailijat    0
78. Otto Pääkkönen    Joensuun Voimailukerho    0
78. Robin Lindeman    Porin Painimiehet    0
78. Anton Könönen    Kemin Into        0
78. Artturi Kotilainen    Raision Voimamiehet    0
78. Veeti Kortehisto    Nurmon Jymy        0
78. Ami Viitala        Ilmajoen Kisailijat    0
78. Esa Lohi        Nokian Pyry        0

Joukkuepisteet:

1. Haukiputaan Heitto    75
2. Kemin Into        73
3. Ilmajoen Kisailijat    68
4. Lapin Lukko        66
5. Lapin Veikot        33
6. Vaasan Voima-Veikot    33
7. Laihian Luja        27
8. Sundsvall AIK (SWE)    21
9. Kajaanin Juntta    20
10. Kuortaneen Kunto    20
11. Umeå Brottning (SWE) 19
12. Alavuden Urheilijat    17
12. Porin Paini-Miehet    17
14. Kälviän Tarmo    15
15. Turun Voimamiehet    13
16. Vaajakosken Kuohu    13
17. Haaparanta SK    12
18. Oulun Pyrintö    11
19. Team Tallin (EST)    11
20. Perhon Kiri        10
21. Vuoksenniskan Vesa    10
22. Östhammars BK (SWE)    9
23. Muhoksen Voitto    8
24. KOOVEE Tampere    7
24. Joensuun Voimailukerho 5
26. Limingan Niittomiehet 5
27. Tampereen Voimailijat 5
28. Ylä-Tikkurilan Kipinä 4
29. Seinäjoen Paini-Miehet 1
30. Ylistaron Kilpa-Veljet 1
30. Nokian Pyry        0
30. Nurmon Jymy        0
30. Raision Voimamiehet    0
30. Viipurin Voimailijat 0