Kadetticupin tilanne

1.4.2019

Otto Malinen
Otto Malinen
Joel Salmela
Joel Salmela

Edit: joukkuepisteet lisätty loppuun

Kadetticupista on painittu nyt kolme osakilpailua; Oulu, Ilmajoki ja Haukipudas. Huhtikuun 27. päivä painitaan vielä Kajaanissa, jonka jälkeen cuppi jää puolen välin kesätauolle. Syksyllä cupia painitaan Muhoksella, Kemissä, Sodankylässä ja Rovaniemellä.

Tilanne Haukiputaan 3/8 osakilpailun jälkeen:

1. Otto Malinen Lapin Lukko    23
2. Riku Joutsijärvi Kemin Into    21
3. Joel Salmela Lapin Lukko    18
4. Viljo Ketonen Ilmajoen Kisailijat    17
5. Saku Määttä Haukiputaan Heitto    16
6. Veetu Peltoniemi Kajaanin Juntta    15
7. Markus Vittaniemi Haukiputaan Heitto    15
8. Julius Löytynoja Kemin Into    15
9. Lauri Perkka Ilmajoen Kisailijat    14
10. Hugo Hautamäki Laihian Luja    11
10. Juhan Kristjuhan Team Tallin (EST)    11
10. Oliver Pada Vaasan Voima-Veikot    11
13. Ville-Veikko Engelberg Lapin Veikot    10
14. Arttu Suhonen Haukiputaan Heitto    10
15. Teemu Maijala Kemin Into    10
16. Joonas Koivisto Turun Voimamiehet    10
16. Juho Takamaa Ilmajoen Kisailijat    10
16. Lauri Hakomäki Vaasan Voima-Veikot    10
16. Niko Hynninen Vuoksenniskan Vesa    10
20. Jim Valikainen Haaparanta SK    9
21. Atte Suhonen Haukiputaan Heitto    9
21. Joona Pietilä Haukiputaan Heitto    9
21. Oskari Talala Ilmajoen Kisailijat    9
24. Aapo Hakala Vaasan Voima-Veikot    9
24. Vikke Tarkkio Porin Paini-Miehet    9
24. Anssi Järvinen Kuortaneen Kunto    9
24. Johan Garbell Östhammars BK (SWE)    9
28. Otso Kolehmainen Kemin Into    8
29. Petteri Talala Ilmajoen Kisailijat    8
30. Oskar Pettersson Sundsvall AIK (SWE)    8
31. Jimi Witick Kälviän Tarmo    8
31. Max Gustavsson Umeå Brottning (SWE)    8
31. Elias Lyyski Laihian Luja    8
34. Leevi Svärtsjö Lapin Veikot    7
34. Veli-Matti Aikio Lapin Veikot    7
36. Eetu Lamberg Vaajakosken Kuohu    7
36. Tuukka Peltokangas Kuortaneen Kunto    7
36. Alvin Lundgren Sundsvalls AIK (SWE)    7
36. Veeti Purolainen KOOVEE Tampere    7
40. Axel Nilsson Umeå Brottning (SWE)    7
41. Juho Salmela Lapin Lukko    6
42. Aapo Holm Oulun Pyrintö    6
43. Dovydas Samuilis Alavuden Urheilijat    6
44. Matias Tuukkanen Vaajakosken Kuohu    6
45. Markus Jaakola Limingan Niittomiehet    5
46. Marcus Törhönen Tampereen Voimailijat    5
46. Nestori Vettenranta Porin Painimiehet    5
46. Carl Zetterkvist Sundsvall AIK (SWE)    5
46. Onni Mäkelä Perhon Kiri    5
50. Elias Hanhisuanto Muhoksen Voitto    5
51. Joel Löllö Kälviän Tarmo    4
52. Sampo Saarinen Lapin Lukko    4
53. Timo Järvinen Kuortaneen Kunto    4
53. Noah Spencer Laihian Luja    4
55. Jedi Lönn Laihian Luja    4
55. Severi Mäenpää Ilmajoen Kisailijat    4
55. Juho Mäki-Jouppila Ilmajoen Kisailijat    4
58. Leevi Louhula Perhon Kiri    4
59. Kasperi Kallio Kälviän Tarmo    3
60. Elmeri Mäntylä Alavuden Urheilijat    3
60. Veikko Ojala Porin Paini-Miehet    3
60. Roope Rusi Turun Voimamiehet    3
60. Oliver Pihl Umeå Brottning (SWE)    3
64. Wili Valikainen Haaparanta SK    3
65. Aron Salonen Vaasan Voima-Veikot    2
65. Oskari Pursiainen Ylä-Tikkurilan Kipinä    2
65. Aleksi Tuukkala Ylä-Tikkurilan Kipinä    2
68. Aatu Karjalainen Perhon Kiri    1
68. Abdelqader Issa Sundsvall AIK (SWE)    1
68. Arnas Samuilis Alavuden Urheilijat    1
68. Topi Kujala Ylistaron Kilpa-Veljet    1
68. Gustav Gellerstedt Umeå Brottning (SWE) 1
68. Aleksi Närvä Ilmajoen Kisailijat    1
74. Lenni Leikkari Seinäjoen Paini-Miehet    1
74. Chasimir Lindholm Vaasan Voima-Veikot 1
74. Topias Närvä    Ilmajoen Kisailijat    1
77. Aaro Ojala Ylistaron Kilpa-Veljet    0
77. Atte Tihinen Muhoksen Voitto    0
77. Jaani Löllö Kälviän Tarmo    0
77. Julius Kivistö Kälviän Tarmo    0
77. Kasperi Karppinen Viipurin Voimailijat    0
77. Otto Pääkkönen Joensuun Voimailukerho 0
77. Robin Lindeman Porin Painimiehet    0
77. Anton Könönen Kemin Into    0
77. Artturi Kotilainen Raision Voimamiehet    0
77. Veeti Kortehisto Nurmon Jymy    0
77. Ami Viitala Ilmajoen Kisailijat    0
77. Esa Lohi Nokian Pyry    0

 

Joukkuepisteet:

1. Ilmajoen Kisailijat    68
2. Haukiputaan Heitto    59
3. Kemin Into    54
4. Lapin Lukko    51
5. Vaasan Voima-Veikot    33
6. Laihian Luja    27
7. Lapin Veikot    24
8. Sundsvall AIK (SWE)    21
9. Kuortaneen Kunto    20
10. Umeå Brottning (SWE)    19
11. Porin Painimiehet    17
12. Kälviän Tarmo    15
13. Kajaanin Juntta    15
14. Turun Voimamiehet    13
15. Vaajakosken Kuohu    13
16. Haaparanta SK    12
17. Team Tallin (EST)    11
18. Alavuden Urheilijat    10
19. Perhon Kiri    10
20. Vuoksenniskan Vesa    10
21. Östhammars BK (SWE)    9
22. KOOVEE Tampere    7
23. Oulun Pyrintö    6
24. Limingan Niittomiehe    5
24. Muhoksen Voitto    5
26. Tampereen Voimailija    5
27. Ylä-Tikkurilan Kipin    4
28. Ylistaron Kilpa-Velj    1
29. Seinäjoen Paini-Mieh    1
30. Joensuun Voimailuker    0
30. Nokian Pyry    0
30. Nurmon Jymy    0
30. Raision Voimamiehet    0
30. Viipurin Voimailijat    0