Joulumaapainit 2010

Kilpailut järjestettiin 4.12.2010.

Tulokset:

4.12.2010 Rovaniemi XXIV kv. Joulumaapainit

Pojat alle 10 v.

27 kg: 1) Kasper Törmälä KI Kemin Into, 2) Saku Huttunen LaLu Lapin Lukko, 3) Voitto Kärkkäinen HaHe Haukiputaan Heitto, 4) Sampo Huttunen LaLu Lapin Lukko.
29 kg: 1) Henri Halonen LapVe Lapin Veikot, 2) Elias Salmela LaLu Lapin Lukko, 3) Anton Purola OP Oulun Pyrintö, 4) Kimi Mustonen HaHe Haukiputaan Heitto, 5) Jaki Aikio LaLu Lapin Lukko.
30 kg: 1) Santeri Kvist KaJu Kajaanin Juntta, 2) Otto Malinen LaLu Lapin Lukko, 3) Valtteri Oikarinen OP Oulun Pyrintö.
32 kg: 1) Eeli Purola OP Oulun Pyrintö, 2) Niklas Moilanen KI Kemin Into, 3) Otto Haataja LaLu Lapin Lukko, 4) Aleksi Mäkinen HaHe Haukiputaan Heitto, 5) Tobias Jensen KAK Kirkenes AK.
36 kg: 1) Andreas Sende Hansen Tana Tana IF-Bryting Norja, 2) Christian Pettersen BSK Båtsfjord BK Norja, 3) Valtteri Pekkala LapVe Lapin Veikot.
40 kg: 1) Tomi Rusanen KaJu Kajaanin Juntta, 2) Jarmo Leskelä LaLu Lapin Lukko.
45 kg: 1) Samuel Purola OP Oulun Pyrintö, 2) Tuukka Härkönen KaJu Kajaanin Juntta, 3) Joni Pahikainen HaHe Haukiputaan Heitto, 4) Andreas Kålheim BSK Båtsfjord BK Norja.
+46 kg: 1) Juho Pahikainen HaHe Haukiputaan Heitto, 2) Johannes Rintamäki HaHe Haukiputaan Heitto, 3) Roni Rantala BSK Båtsfjord BK Norja.

Pojat alle 13 v.

28 kg: 1) John Henry Godtvassli BSK Båtsfjord BK Norja, 2) Valtteri Hakkarainen LaLu Lapin Lukko.
32 kg: 1) Eskil Bergersen KAK Kirkenes AK, 2) Mattis Broch Westlien Tana Tana IF-Bryting Norja, 3) Olli Hiltunen HaHe Haukiputaan Heitto.
34 kg: 1) Aleksi Moskuvaara LapVe Lapin Veikot, 2) Joel Mettala KaJu Kajaanin Juntta, 3) Benjamin Olsborg BSK Båtsfjord BK Norja.
36 kg: 1) Aapo Kiviniemi LaLu Lapin Lukko, 2) Jesse Pitkänen LapVe Lapin Veikot.
39 kg: 1) Santeri Maijala KI Kemin Into, 2) Tobias Carstens Eriksen BSK Båtsfjord BK Norja, 3) Sakari Eskola KI Kemin Into, 4) Oliver Jensen BSK Båtsfjord BK Norja.
43 kg: 1) Konsta Kvist KaJu Kajaanin Juntta, 2) Ørjan Fidje Store Tana Tana IF-Bryting Norja, 3) Christian Sende Hansen Tana Tana IF-Bryting Norja.
46 kg: 1) Elias Tyystälä KI Kemin Into, 2) Eirik Eikeland Tana Tana IF-Bryting Norja, 3) Atte Vuoristo HaHe Haukiputaan Heitto, 4) Thomas Myhre BSK Båtsfjord BK Norja.
50 kg: 1) Veli-Pekka Kellokangas KI Kemin Into, 2) Marius Tjelde KAK Kirkenes AK, 3) Aleksander Olsen KAK Kirkenes AK, 4) Daniel Scott LaLu Lapin Lukko.
52 kg: 1) Mauri Holopainen KI Kemin Into, 2) Edwin Kristiansen KAK Kirkenes AK, 3) Nico Rantala BSK Båtsfjord BK Norja, 4) Eetu Järvinen KI Kemin Into, 5) Valtteri Tuoma KI Kemin Into.
+53 kg: 1) Mikal Pettersen BSK Båtsfjord BK Norja, 2) Eemeli Nisula HaHe Haukiputaan Heitto, 3) John Even Utne BSK Båtsfjord BK Norja.

Pojat alle 15 v.

52 kg: 1) Matias Tyystälä KI Kemin Into, 2) Leevi Ukkola HaHe Haukiputaan Heitto, 3) Mika Tarvainen OP Oulun Pyrintö.
+60 kg: 1) Santtu Pekkala LapVe Lapin Veikot, 2) Joni Järvinen KI Kemin Into, 3) Vlad Eremin BSK Båtsfjord BK Norja.

Aloittelijat

18 kg: 1) Viivi Raudasoja LaLu Lapin Lukko, 2) Juho Aikio LaLu Lapin Lukko.
22 kg: 1) Niko Tolvanen KoskRi Koskelankylän Riento, 2) Arttu Suhonen HaHe Haukiputaan Heitto, 3) Jonne Aikio LaLu Lapin Lukko.
24 kg: 1) Eemeli Ohukainen OP Oulun Pyrintö, 2) Eetu Ylifrantti HaHe Haukiputaan Heitto, 3) Valtteri Raudasoja LaLu Lapin Lukko.
28 kg: 1) Kalle Isokangas OP Oulun Pyrintö, 2) Jere Ylifrantti HaHe Haukiputaan Heitto, 3) Santeri Maimann LaLu Lapin Lukko, 4) Atte Kähkönen LaLu Lapin Lukko.
32 kg: 1) Mikael Jansson OP Oulun Pyrintö, 2) Sebastian Bangsund Pedersen KAK Kirkenes AK, 3) Oskari Maimann LaLu Lapin Lukko, 4) Kalle Vilen LaLu Lapin Lukko, 5) Brandur Niclasen BSK Båtsfjord BK Norja.
38 kg: 1) Juho Nivala OP Oulun Pyrintö, 2) Niko Kantola HaHe Haukiputaan Heitto, 3) Tuomas Loponen OP Oulun Pyrintö, 4) Leo Jensen BSK Båtsfjord BK Norja.

Tytöt

26 kg: 1) Heidi Meriläinen HaHe Haukiputaan Heitto, 2) Amanda Nylund Nilsen BSK Båtsfjord BK Norja, 3) Ilona Peränen HaHe Haukiputaan Heitto.
30 kg: 1) Kaja Bergersen KAK Kirkenes AK, 2) Sara Kristin Nergaard BSK Båtsfjord BK Norja, 3) Sara Kärki KoskRi Koskelankylän Riento.
32 kg: 1) Taru Vainionpää HaHe Haukiputaan Heitto, 2) Elida Utne BSK Båtsfjord BK Norja, 3) Henni Hietanen ViVo Vieskan Voima.
37 kg: 1) Kiia Moilanen KI Kemin Into, 2) Tuva Pedersen BSK Båtsfjord BK Norja, 3) Eline Johansen BSK Båtsfjord BK Norja.
42 kg: 1) Mathilde Godtvassli BSK Båtsfjord BK Norja, 2) Veera Koskinen BK-Snar BK-Snar Boden Ruotsi, 3) Amalie Slapø BSK Båtsfjord BK Norja., T 44 kg: 1) Iris Ryeng KAK Kirkenes AK, 2) Janne Wollmann KAK Kirkenes AK.
50 kg: 1) Vilde Larsen BSK Båtsfjord BK Norja, 2) Iselin Ryeng KAK Kirkenes AK.
58 kg: 1) Tiina Vainionpää HaHe Haukiputaan Heitto, 2) Heli Moliisi KaJu Kajaanin Juntta.
+64 kg: 1) Hanna Ullakko KI Kemin Into, 2) Maiken Nicolaisen BSK Båtsfjord BK Norja.

Seurapisteet

1) BSK Båtsfjord BK Norja 101, 2) HaHe Haukiputaan Heitto 85, 3) LaLu Lapin Lukko 76, 4) KI Kemin Into 67, 5) OP Oulun Pyrintö 52, 6) KAK Kirkenes AK 49, 7) KaJu Kajaanin Juntta 33, 8) LapVe Lapin Veikot 27, 9) Tana Tana IF-Bryting Norja 25, 10) KoskRi Koskelankylän Riento 10, 11) BK-Snar BK-Snar Boden Ruotsi 5, 12) ViVo Vieskan Voima 4.

Osanottajia 112, seuroja 12, otteluita 138.

Tulokset toimitti Tuomo Kallijärvi