Tuloksia

2018

 

LaLun ja RoRen salikisat, Rovaniemi 27.10.2018

M81kg Arvi Hyvönen, LaLu - Aki Kyllönen, KajKu 3-0

TB70kg Kuusikko Vilma, Kempy - Kelhä Aava, LaLu 3-0

 

Raahen kisat, Raahe 2.3.2019

M81kg Markus Mäki-Ventelä, YJ - Arvi Hyvönen, LaLu 3-0

 

TUL-Turnaus, Tampere 18-20.1.2019

W64kg Tiina Hahl, HeiVo - Adriana Ylijurva, LaLu 5-0

 

LaLun ja RoRen salikisat, Rovaniemi 12.-1.11.2019

TB 66 Kuusikko Vilma, Kempy - Kelhä Aava, LaLu 3-0

 

Kansainvälinen Kajaaniturnaus, Kajaani 17.-18.11.2018

M75kg Aki Kyllönen, KajKu - Arvi Hyvönen, LaLu RSC1

 

LaLun ja RoRen salikisat, Rovaniemi 27.10.2018

M75kg Aki Kyllönen, KajKu - Arvi Hyvönen, LaLu RSC2

 

LaLun ja RoRen salikisat, Rovaniemi 7.4.2018

A63 Jerry Saari, OuKK - Uusitalo Aatu LaLu 2-1

 

Junioreiden TUL-Turnaus, Turku 10.-11.2.2018

A64kg Nordensved Valtteri KASI - Uusitalo Aatu LALU 5-0

 

TUL-Turnaus, Rovaniemi 26.-28.1.2018

N60kg Kati Ylivirta LaLu - Krista Kovalainen KajKu 4-1

 

LaLun ja RoRen salikisat, Rovaniemi 13.1.2018

A63 Uusitalo Aatu LaLu - Hadda Tawfik OuTa 2-1
M75 Kallio Johan-Eerik LaLu - Eskola Antti RaNy 3-0

 

2017

 

Art of Boxing salikisat, Oulu 9.12.2017

N60kg Kati Ylivirta LaLu- Taru luosujärvi ONS 3-0
N64kg Adriana Ylijurva LALu - Emilia Orava OKK 3-0

 

A ja B nuorten SM turnaus, Oulu 4.-5.11.2017

B63kg Nordensved Valtteri KASI - Uusitalo Aatu LALU 5-0

 

BC Traktor Schwerin - Suomi, Berliini 4.11.2017

57kg Ornella Wahner GER - Kati Ylivirta FIN 3-0

 

Kultahansikas-Turnaus, Kajaani 30.9.-1.10.2017

B63kg Jere Niemeläinen TuUL- Aatu Uusitalo LaLu 5-0

 

Ruskaturnaus, Rovaniemi 8.-10.9.2017

Day1

N60kg Adriana Ylijurva LaLu - Anna Tyni WBC  5-0

Day2

N60kg  Ylijurva Adriana LaLu - Wiebke Gerde GER  5-0

Day3

N60kg Valtanen Anette HeTa - Ylijurva Adriana LaLu 5-0

 

SM kisat, Kirkkonummi 21.-23.4.2017

3. päivä (Finaali)

N57 kg Kati Ylivirta LaLu -  Serwa Abdulmohammadifar TVS WO

2. päivä

N57 Kati Ylivirta LaLu -  Riikka Niemi TVS 5-0

 

Salikisat 8.4.2017 Rovaniemi

B63 Taito Långström, KemPy - Aatu Uusitalo, LaLu 3-0

 

PM-Turnaus, Gilleleje Tanska 1.-2..4.2017

N57kg Helena Envall SWE -Kati Ylivirta FIN 3-2

 

GeeBee Turnaus, Helsinki 17.-19.3.2017

3. päivä

N60 kg Kati Ylivirta FIN - Tiina Hahl FIN WO

2. päivä

N60 kg Crystal Barker ENG - Kati Ylivirta FIN 4-1

1. päivä

N60 kg Mira Potkonen - Kati Ylivirta FIN 5-0

 

TUL Turnaus 20.-22.1.2017, Turku

Day 3 (Finaali)

N60kg Kati Ylivirta LaLu - Tiina Hahl HeiVo 3-2

Day 2

N60kg Kati Ylivirta LaLu -Riikka Niemi TVS 5-0

Day 1

N64kg Tiina Hahl HeiVo -Adriana Ylijurva LaLu 5-0

 

Salikisat 14.1.2017 Rovaniemi

B63 Taito Långström, KemPy - Aatu Uusitalo, LaLu 2-0

 

2016

 

TARMON MATSIT 3.12.2016 Oulu

B60 kg Jami Kalliorinne OuTa - Aatu Uusitalo LaLu 3-0

N60 kg Kati Ylivirta LaLu - Krista Kovalainen KajKu 3-0

 

32. Anatoli Bredovin muistoturnaus 4.-6.11.2016, Murmansk

Kati Ylivirta LaLu - Anastasia Shlyanina RUS TKO2

 

Boden, Swerige 22.10.2016

Adriana Ylijurva LaLu - Miranda Hiltula I 19 IF, Swe 36 - 29 (Diplom)

Kati Ylivirta LaLu - Anne Tjonndal Bodö, Nor 2 - 1

 

Kajaaniturnaus 17.-18.9.2016

Day2

N60 kg Adriana Ylijurva LaLu - Tiina Hahl HeiVo 2 - 1

Day 1

N60 kg Noora Eberhardt VN - Adriana Ylijurva LaLu 3 - 0

 

Ruskaturnaus 9.-11.9.2016

Day1

N57kg Ylivirta Kati LaLu - Turunen Elina KuRi - 3-0

Day2

N57kg Ylivirta Kati LaLu - Kovalainen Krista KajKu 3-0

N60kg Valtanen Anette HeTa - Ylijurva Adriana LaLu 2-1

Day3 (Finaali)

N57kg Ylivirta Kati LaLu - Lausti Marjut TTN 2 - 0

 

Salikisat RoRe/LaLu Rovaniemi 23.4.2016

N60 Ylivirta Kati, LaLu - Ruuskanen Mirja, OKK 3 - 0

+91 Strömback David, SWE - Harju Lauri, LaLu 3 - 0

 

GeeBee Turnaus, Helsinki 11.-13.3.2016

2. päivä

N60 kg Agnes Alexiusson SWE - Kati Ylivirta FIN 3 - 0

 

Miesten ja naisten SM-kilpailut, Kuortane 19-21.2.2016

2. päivä

N60 kg Kati Ylivirta LaLu - Karoliina Åberg KNK 2-1

3. päivä (Finaali)

N60 kg Erika Tarvainen RiKK - Kati Ylivirta LaLu 3-0

 

Senioreiden avoin TUL-Turnaus, Tampere 22.-24.1.2016

2. päivä

N60 kg Kati Ylivirta LaLu -Noora Heiskari JoutB 3-0

3. päivä (Finaali)

N60 kg Kati Ylivirta LaLu -Erika Tarvainen RiKK 2-1

 

Salikisat RoRe/LaLu, Rovaniemi 9.1.2016

Y91kg Henrik Palosaari RoRe - Lauri Harju LaLu 3-0

 

2015

 

Hopeanyrkki Turnaus, Kemi 28.11.2015

N60 kg Kati Ylivirta Lalu -Anna Tyni WBC 3-0

 

Tarmon Matsit, Oulu 14.11.2015

N60 kg Kati Ylivirta Lalu - Krista Kovalainen KajKu WO

 

XXIX Ruskaturnaus, Rovaniemi 5.-6.6.2015

N60 Erika Tarvainen RIKK - Kati Ylivirta LALU 2-0

 

Maaottelu Irl –Fin, Irlanti Edenderry 17.-18.4.2015

N57 kg Emma Agnew, IRL - Adriana Ylijurva, FIN 3-0

 

PM-Turnaus, Tampere 28.-29.3.2015

N57 kg Aino Juvonen, FIN - Adriana Ylijurva, FIN TKO-I 4

 

Tarmon Matsit, Oulu 28.3.2015

N60 kg Kati Ylivirta Lalu - Milla Ratilainen MMAJ TKO2

 

Boxing Night, Kajaani  21.3.2015

N60 kg Karina Tsabekova RUS - Adriana Ylijurva LaLu 2 - 1

Y69 kg Elias Kunnas KajKu - Janne Koivuranta LaLu 3 - 0

 

SM-turnaus, Helsinki 20-23.2.2015 

1. päivä

N-57 kg Adriana Ylijurva LaLu – Mirva Liikala IUV 2-0

2. päivä

N-57 kg Adriana Ylijurva - Meri Latvala TVS 3-0

N-64 kg Anni Viantie KoNy - Kati Ylivirta LaLu 2-1

81 kg Rafael Ekroos HeKo - Henrik Palosaari LaLu 3-0

3. päivä (Finaali)

N-57 kg Aino Juvonen TVS - Adriana Ylijurva LaLu 2-0

 

 TUL-turnaus, Turku 23-25.1.2015 

1. päivä

69 kg Roni Reimi LaKa - Janne Koivuranta LaLu 3-0

2. päivä

N 57kg Adriana Ylijurva LaLu - Elina Turunen KuRi 3-0

N 64kg Annukka Volotinen HSC -Kati Ylivirta LaLu 3-0

81 kg Henrik Palosaari LaLu - Lauri Korhonen TuUL 2-1

3. päivä (Finaali)

N 57kg Adriana Ylijurva LaLu - Meri Latvala TVS 3-0

81 kg Jere Jokinen HUS - Henrik Palosaari LaLu 3-0

 

2014 

Segezhan turnaus 19-21.12.2014 

1. päivä

N-57 kg Tatjana Kozireva RUS - Adriana Ylijurva 2 - 1

2. päivä

N-57 kg Adriana Ylijurva - Jekaterina Medvedeva RUS 3 - 0

3. päivä

N-57 kg Karina Tzabekova RUS - Adriana Ylijurva 2 - 1

 

Hopeanyrkkiturnaus Kemi 15.-16.11.2014 

 Y81 Henrik Palosaari LaLu - Jussi Pirttikangas KeI 5-0
N60 Erika Tarvainen Rkk - Kati Ylivirta Lalu 3-0

N57 Adriana Ylijurva LaLu - Mira Hietala KeI 2-0

 

Oulu Boxing Night (OBT), Oulu 4.10.2014

N57 kg Adriana Ylijurva LaLu - Virpi Kekäläinen KeI 2-1

N64 Anni Viantie KoNy - Ylivirta Kati LaLu 3-0

 

kv Kajaaniturnaus, Kajaani 20.-21.9.2014

1. päivä (finaali)

N57kg Adriana Ylijurva LaLu - Mirva Liikala IUV 3-0

2. päivä (finaali)

N60 Ylivirta Kati LaLu - Elina Turunen KuRi 3-0

 

kv 28. Ruskaturnaus, Rovaniemi 13.-14.9.2013

1. päivä (alku)

N60 Kati Ylivirta LaLu - Khorkhorina Anastasia RUS 3-0

2. päivä (finaali)

N57 Lausti Marjut TTN - Ylijurva Adriana LaLu TKO 4

N60 Jelic Jelena SWE - Ylivirta Kati LaLu 2-0

 

LaLu/ RoRe salikilpailut 26.4.2014

Y69 Ahmad Muhammadi RoRe - Janne Koivuranta LaLu 2-1

 

Boxing Night, Kajaani 29.3.2014

N60 kg Adriana Ylijurva LaLu - Olga Evdokimova RUS 2-1

 

Tarmon Matsit, Raksila 22.3.2014

N54 kg Virpi Kekäläinen KeI - Laurence Lambert-Cote CAN 3-0

N60 kg Kati Ylivirta LaLu - Milla Ratilainen MMA JNS 3-0

N57 kg Adriana Ylijurva LaLu - Virpi Kekäläinen KeI 2-1

 

Naisten SM-nyrkkeily, Tampere 8.-9.32014

N60 Mira Potkonen TVS - Ylivirta Kati LaLu 3-0

N57 Cecilia Nilsson BoBO - Adriana Ylijurva LaLu 3-0

 

Raahen kansalliset 1.2.2014

N57 Virpi Kekäläinen KeI - Adriana Ylijurva LaLu 3-0

N60 Ylivirta Kati LaLu - Marjo Huhtala RoRe 3-0

Y69 Aydin Behruz OKK - Janne Koivuranta LaLu TKO1

 

LaLu/ RoRe salikilpailut 11.1.2014

N57 Virpi Kekäläinen KeI - Adriana Ylijurva LaLu 3-0

 

2013

Hopeanyrkki Turnaus 31.11-1.12.2013
A69 Manu Moisanen KemPy - Janne Koivuranta LaLu 3-0

TA57 Adriana Ylijurva LaLu-Taru Luosujärvi ONS 3-0

 

TUL avoin Naiset, tytöt, Järvenpää 15.-16.11.2013

1. päivä

TA 60 kg Julia Ussik HeTa - Adriana Ylijurva LaLu 3-0

N60 Ylivirta Kati LALU - Latipova Renata OKK 3-0

2. päivä

N 60 kg Mira Potkonen TVS - Kati Ylivirta LaLu 3-0

 

 A-B junioreiden SM, Tampere 2.-3.11.2013

A69 kg Lauri Sihvola KoNy - Janne Koivuranta LaLu 3-0

 

 Pekka Rötkösen muistokisat, Rovaniemi 26.10.2013

TA 60 kg Adriana Ylijurva LaLu-Saana Salmu OKK 3-0

N 60 kg Kati Ylivirta LaLu-Mirja Ruuskanen KajKu 3-0

 

Nyrkkeilyn Pohjoisen alueen junioreiden-/ naisten

mestaruuskilpailut, Kempele 12.10.2013

TA 60 kg Adriana Ylijurva LaLu-Niina Pekkala RaNy 3-0

N 60 kg Kati Ylivirta LaLu-Renata Latypova OKK 2-1

 

OPS CUP III, Oulu 5.10.2013

AT60 Taru Luosujärvi ONS - Adriana Ylijurva LaLu 2-1

N64 Kati Ylivirta LaLu - Mirja Ruuskanen KajKu 3-0

 

Tarmon juhlanyrkkeilyt Teatteri Rio, Oulu 27.9.2013

 A75 Miro Syvänen, OuTa - Janne Koivuranta LaLu TKO 1

 

Kajaani Turnaus 14.9.2013

N64 Erika Tarvainen, RiKK - Kati Ylivirta LaLu 3-0

N60 Taru Luosujärvi, ONS - Adriana Ylijurva LaLu 3-0

 

kv 27. Ruskaturnaus, Rovaniemi 7.-8.9.2013

1. päivä (alku)

N64 Adriana Ylijurva LaLu - Renata Latypova OKK 3-0

N64 Mira Potkonen TVS - Kati Ylivirta LaLu 3-0

2. päivä (finaali)

N64 Mira Potkonen TVS - Adriana Ylijurva LaLu TKO 1

Y75 Kalle Kallioinen LaKa - Janne Koivuranta LaLu TKO 1

 

Lapin Boxing night, Kemi 13.7.2013

S64 Janne Koivuranta LaLu - Tho Tho Wa YRe TKO (2)

N64 Niina Tirri RoRe - Kati Ylivirta LaLu 3-0

N60 Elina Agonen JUu - Adriana Ylijurva LaLu 2-1

 

kv 27. Pirkkaturnaus 4.-5.5.2013

A69 Valtteri Vertanen GB Gym - Janne Koivuranta LaLu 3-2

TA60 Elizaveta Barinova, RUS - Adriana Ylijurva LaLu 5-0

 

Tarmon Matsit, Limingantulli 13.4.2013

TA60 kg, Taru Luosujärvi, ONS – Ylijurva Adriana, LaLu 3-0

 

Lapin Lukon & Rovaniemen Reippaan salikisat 6.4.2013

TA60 kg, Taru Luosujärvi, ONS – Ylijurva Adriana, LaLu RSC(4)

Y69kg Roope Ruonala KeI - Janne Koivuranta LaLu 2-1

TB69kg Anna Gokkoeva OKK - Kati Ylivirta LaLu 3-0

 

Naisten nyrkkeilyn SM-kilpailut 9.-10.3.2013

60 kg, Turunen Elina, KURI – Ylijurva Adriana, LALU, 20–3

 

Raahen nyrkkeilykilpailut 17.2.2013

A-60 Serva Abdulmohamma di Far TuSN - Adriana Ylijurva LaLu 3-0

A-69 Janne Koivuranta LaLu - Juho Ahosola RaNy 3-0

A-69 Janne Koivuranta LaLu - Esa Runtti RaNy 3-0

 

TUL Junioriturnaus 9.-10.1.2013, Kajaani

A69 Tomi Silvennoinen PoNS - Janne Koivuranta LaLu 5-0

 

LaLu/ RoRe salikilpailut 12.1.2013

A69 Mikael Perhomaa OKK - Janne Koivuranta LaLu 3-0

N60 Marika Karppinen KemPy - Adriana Ylijurva LaLu 3-0

 

2012

Hopeanyrkki Turnaus 24.-25.11.2012
A-69 Julian May RoRe - Janne Koivuranta LaLu 3-0

T B-60 Sabreen Basim RoRe - Adriana Ylijurva LaLu 3-0

 

Pekka Rötkösen Muistokisat, Rovaniemi 10.11.2012
A69 Julian May RoRe- Janne Koivuranta LaLu 3-0

 

A- ja B-junioreiden SM-kilpailut Turussa 3.-4.11.12
A69 Silvennoinen Tomi PoNs- Janne Koivuranta LaLu 19-4

 

XIII BOXING DAY 6.10.2012 KEMINMAA

A69 JANNE KOIVURANTA LALU - JULIAN MAY RORE 2-1

 

XII kv Kajaani Turnaus 22-23.9.2012

A69 Jukka-Pekka Jämsä  OPS-BT- Janne Koivuranta LaLu 3-0

 

Raahen Turnaus 11.2.2012

A-51 Elisa Niemelä LaLu – Hanna Penttilä Outa 2-1

 

Oulun Kerma Kehässä 14.1.2012

B60 Jussi Lisko LaLu - Yahya Hussain OuTa 3-2

A75 Janne Koivuranta LaLu - Miro Syvänen OuTa 3-2

 

RoRe salikilpailut 7.1.2012

B60 Jussi Lisko LaLu - Yahya Hussain OuTa 3-0

B60 Lauri Uusitalo ONS – Jussi Lisko LaLu 3-0
Y69 Ahmad Mohammadi RoRe – Janne Koivuranta LaLu 3-0

 

2011

Tarmon Matsit 15.10.2011, Oulu

C-51 kg Joni Kyllönen KajKu - Jussi Lisko LaLu 3 - 0

 

Pohjoisenalueen junioreiden mestaruuskilpailut 8.10.2011, Kempele

C 54 kg Jussi Lisko LaLu - Olli-Pekka Näsänen OPS BT 2-1

B 75 kg Einari Uusitalo ONS - Janne Koivuranta LaLu 3-0

 

XII BOXING DAY 1.10.2011 KEMINMAA

TB57 ELISA NIEMELÄ LALU - HANNA LEHTOMAA RANY 3-0

C57 SAID NAKAEV BODÖ NOR - JUSSI LISKO LALU 3-0

 

Kajaani Turnaus 17.-18.9.2011

C54 Jegor Semenov RUS - Jussi Lisko LaLu 3 - 0

B75 Justus Kosonen TuJy - Janne Koivuranta LaLu 3 - 0

TA57 Iida Tuunainen MiNy - Elisa Nimelä LaLu 3 - 0

 

Kemin Into salikilpailut 3.9.2011

C54 Jussi Lisko, LaLu/FIN - Oskar Johansson SWE 2 - 1

B75 Fredrik Winnered, SWE - Janne Koivuranta, LaLu/FIN 3 - 0

 

25. Pirkka Turnaus 7.-8.5.2011, Tampere 

C54 Tero Saarinen, PaPo/FIN - Jussi Lisko, LaLu/FIN 4 - 1

C48 Aaro Hietala, TTN/FIN - Jussa Huttunen, LaLu/FIN 5 - 0

TA60 Satu Koivu, TuJy/FIN - Elisa Niemelä, LaLu/FIN 5 - 0

 

RoRe salikilpailut 2.4.2011

C-51 kg Jussi Lisko, LaLu - Veli-Pekka Kellokangas, Kemi Steel Boxing 3-0

C48 Oskar Johansson, SWE - Jussa Huttunen, LaLu 3-0

 

RoRe salikilpailut 8.1.2011
C-51 kg Jussi Lisko LaLu - Kyllönen Joni KajKu 3-0

 

2010

A ja B-juniorien SM-kilpailut 30-31.10.2010 Lahti
A-64 kg Fedor Jarochevitch LaKa - Tommi Koivuranta LaLu 5-0

 

POHJOISEN ALUEEN JUNIOREIDEN NYRKKEILYMESTARUUSKILPAILUT A, B, C, D
C 48 kg Akseli Annola KemPy-Jussa Lisko LaLu 3-0

 

31. TAMMER TURNAUS 14.-17.10.2010 Tampere, Pyynikki
1. päivä (alku)

75 kg Matias Suni, FIN - Tiago Pratas, POR Rsc 3r. (11-5)

2. päivä (semi)
75 kg Brian Peacock, SCO - Matias Suni, FIN 10-2

 

TARMON MATSIT 16.10.2010 Oulu
C-51 kg Jussi Lisko LaLu - Olli-Pekka Näsänen OPS-P 2-1
A64 Mikael Perhomaa OKK - Tommy Koivuranta LaLu 3-0

 

Down Under-Boxing Night 8.10.2010 Pori
60kg Olli-Pekka Rötkönen-
75kg Matias Suni-

 

XI BOXING DAY 2.10.2010 Keminmaa
C45 Jussa Huttunen LaLu - Riku Parkkila KemPy 2-1
A64 Mikael Perhomaa OKK - Tommy Koivuranta LaLu 2-1
S60 Olli-Pekka Rötkönen LaLu - Jukka-Pekka Jämsä OKK 2-1

 

XXIV Ruskaturnaus 4.-5.9.2010 Rovaniemi
1. päivä (alku)

60kg Miikka Koskela KeI – Olli-Pekka Rötkönen LaLu 3-2
75kg Matias Suni LaLu – Sergei Chermousov RUS 5-0

1. päivä (semi)
75kg Antti Palosaari SWE – Tatu Nielsen HUS 3-2
75kg Matias Suni LaLu – Petri Palomäki TTN RSC 2

2. päivä (finaali)
75kg Matias Suni LaLu – Antti Palosaari SWE 5-0

 

LaLu salikilpailut 8.5.2010 Rovaniemi
C48kg Jussi Lisko LaLu-Olli-Pekka Näsänen OPS-poksink 3-0
C42kg Jussa Huttunen LaLu-Setti Heikkinen KajKu 2-1
C42kg Jussa Huttunen LaLu-Riku Parkkila Kempy 3-0

 

24. Pirkka Turnaus 15.-16.5.2010 Tampere
C33kg Alexander Isaksson SWE-Jasu Palokangas LaLu 3-0
C42kg Raul Santana TVS-Jussa Huttunen LaLu 3-0
45 Adam Salkert SWE -Jussi Lisko LaLu RSC 1r

 

Nuorisonyrkkeilypäivät 17.-18.4.2010 Kotka
C-48 Sami Hellgren LoNK - Jussi Lisko LaLu 5 - 0
D-30 Khamzat Yakhiev TVS - Jasu Palokangas LaLu 3 - 0
C-42/B Raul Santana TVS - Jussa Huttunen LaLu 3 - 2

 

Tarmon Matsit 10.4.2010 Oulu, Raksila
C-45 kg Hannes Kaattari ONS - Jussi Lisko LaLu 3 - 0

 

1. OPS-Cup 20.3.10 Pateniemi, Honkapirtin juhlasali

C-40kg Jussa Huttunen Lalu - Olli-Pekka Näsänen Ops poksink 2-1
C-45kg Akseli Annola Kempy - Jussi Lisko LaLu 3-0
A-60kg Jussi Fröjdholm Okk - Tommy Koivuranta LaLu 3-0

 

87. SM-nyrkkeilyt 12.-14.3.2010 Tampereen Pyynikki

1. päivä (alku)
75 kg Antti Palosaari, LaLu - Raimo Hilli, KoVe 8-1

2. päivä (semi)
60 kg SHAHI Rashid LAKA - RÖTKÖNEN Olli-Pekka LALU 8-7
75 kg SUNI Matias LALU - LEHTINEN Juho TVS 10-0
75 kg NIELSEN Tatu HUS - PALOSAARI Antti LALU 9-1
75 kg Matias Suni LaLu - Christoffer Enberg KNK 10-9


3. päivä (finaali)
75 kg Maxim Kiiski, TTN - Matias Suni, LaLu 13-7

 

TUL. turnaus 23-24.1.2010 Helsinki

75 kg Joni Hirviniemi ReiVo - Matias Suni LaLu 10-6
60 kg Rashid Shahi LaKa - Olli-Pekka Rötkönen LaLu 12-5

 

RoRe salikilpailut 9.1.2010 Rovaniemi

C42 Aimo Marjeta LaHa - Jussi Lisko LaLu 2-1
Y81 Matias Suni LaLu - Tarmo Kallio RaNy RSC2

 

2009

SM-NYRKKEILYT A-JA B-JUNIORIT 31.10 -1.11.2009 OULU

A-60 Rashid Shahi LaKa Tommy Koivuranta LaLu 5-0

 

Opiskelijoiden nyrkkeilymestaruuskilpailut 19.11.2009 Jämsä

Pojat 75 kg Miro Kantoniemi Lahden Lukio - Vertti Himanen Lapin Ammattiopisto 3-0

 

SUOMI - VIRO NYRKKEILYMAAOTTELU 3.10.2009 Kemi
Kansalliset ottelut

60 kg Olli-Pekka Rötkönen LaLu - Pekka Korhola KajKu 3-0
75 kg Jani Tuulaniemi LaLu - Ville Ojala LautH 2-1
D-42 kg Aimo Marjeta KeB - Jussi Lisko LaLu 3-0

 

KAJAANI TURNAUS 19-20.9.2009 Kajaani

B-70 Tomi Laukka KemPy - Vertti Himanen LaLu 5-0 (Finaali)
A-60 Miikka Koskela KeI - Tommy Koivuranta LaLu 5-0
 D-39 Alexey Uzikov RUS - Jussi Lisko LaLu 3-0 (Finaali)

 

XXIII Ruskaturnaus 5.-6.9.2009 Rovaniemi

75kg Mika Tekoniemi TVS - Antti Palosaari LaLu 5-0
60kg John Quigley ENG - Olli-Pekka Rötkönen LaLu 5-0

 

RoRe salikilpailut 25.04.2009 Rovaniemi

D36kg Jussi Lisko LaLu - Jussi Johansson K.Into 3-0
C63kg Sami Arstio RoRe - Markku Tennivaara LaLu Tasoitusottelu